Grote Driehoek: 154 woningen én een schoolgebouw

Schalkwijk heeft meer betaalbare woningen nodig, vooral voor starters. Daar wil de gemeente iets aan doen. In de Grote Driehoek is ruimte voor 154 nieuwe woningen én een nieuw schoolgebouw. Provincie Utrecht gaf de gemeente toestemming om in de Grote Driehoek woningen te bouwen onder de voorwaarde dat de woningen geld opleveren voor projecten op het Eiland van Schalkwijk.

Ruimte voor betaalbare woningen

Schalkwijkers hebben behoefte aan betaalbare huur- en koopwoningen en vooral voor starters. Nu staan er in Schalkwijk vooral duurdere woningen. In de Grote Driehoek is er genoeg ruimte om verschillende soorten woningen te bouwen: van betaalbare woningen voor starters tot wat duurdere woningen voor gezinnen die willen doorgroeien en in het dorp blijven wonen. Er is ruimte voor 154 woningen én een kavel van 3.000m2 voor een nieuw schoolgebouw. Op andere plekken in Schalkwijk is dat moeilijk. In het dorp zelf is nauwelijks ruimte voor nieuwbouw. Buiten het dorp gelden regels die bouwen duur maken.

Toestemming provincie Utrecht

Provincie Utrecht gaf gemeente Houten toestemming om in het gebied Grote Driehoek maximaal 154 woningen te bouwen onder de belangrijke voorwaarde dat de woningen geld opleveren voor projecten op het Eiland van Schalkwijk. Deze projecten helpen om:

  • de landbouw duurzamer te maken,
  • meer natuur te creëren,
  • meer ruimte voor recreatie te bieden, en
  • te zorgen voor een mooier landschap.

Participatie: samenwerken aan een leefbaar Schalkwijk

Met dit plan wil de gemeente Houten, samen met inwoners van Schalkwijk, zorgen voor meer woonruimte, sterkere voorzieningen en een leefbaar dorp voor iedereen.

Schalkwijkers en gemeente Houten maken samen een plan voor de Grote Driehoek. De eerste stap was een enquête onder de Schalkwijkers. Daarna volgden verschillende ateliers waar Schalkwijkers samen met een ontwerpteam een plan maakten voor de Grote Driehoek. Het plan bestaat nu uit een voorlopig woonbouwprogramma van 154 woningen waarvan 61% betaalbaar is en 39% duurder is. Ook komt er een nieuw schoolgebouw.